پیام رسانی

[cartpauj-pm]شهردار بندرماهشهر:
پرداخت عوارض آلایندگی یکی از مطالبات بحق مردم این شهرستان است و صنایع پتروشیمی باید بیش از پیش به این مطالبه توجه نمایند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر ، مهندس حسین صفری شهردار بندرماهشهر در جمع خبرنگاران واصحاب رسانه گفت : شهرستان بندرماهشهر دارای بیش از ۲۲ شرکت پتروشیمی فعال است که فقط ۷ پتروشیمی عوارض حق آلایندگی پرداخت می کنند که این عوارض هم بعضا با تاخیر چندماهه صورت می گیرد.

وی افزود؛ در همه جای دنیا صنایع نگاه ویژه‌ای به محیط پیرامونی خود دارند و به مسئولیت‌های اجتماعی خود پایبند هستند؛ ولی در بندرماهشهر این موضوع بعضا نادیده انگاشته می شود.

شهردار بندرماهشهر خاطر نشان کرد ، خواست مردم و شهرداریهای شهرستان بندرماهشهر در پرداحت عوارض آلایندگی توسط صنایع پتروشیمی تاکنون نتیجه مطلوب و رضایت‌بخشی را نداشته است. واین موضوع باعث تضییع حقوق شهروندان گردیده است .

صفری تصریح کرد: تا سال ۱۴۰۰ یک درصد بابت حق آلایندگی به شهرداریها پرداخت می شد ولی پس از این تاریخ به نیم درصد کاهش پیدا کرده و همین نیم درصد نیز پرداخت نمیشود.

وی تاکید کرد ، پرداخت عوارض آلایندگی یکی از مطالبات بحق مردم این شهرستان است و صنایع پتروشیمی باید بیش از پیش به این مطالبه توجه نمایند.

پیام شهردار